Dietoterapia

 

dietoterapiaTo nic innego jak LECZENIE pożywieniem. Jest bardzo ważne gdy pogarsza się stan zdrowia. Leki nie zawsze są jedynym sposobem leczenia. W wielu chorobach, szczególnie dietozależnych, ważna dla pacjenta jest zmiana diety. Jak dopasować odpowiednią dietę do danej jednostki chorobowej?

Każdy produkt, zioło mają swoją termiczność: jedne schładzają organizm i są potrzebne w stanach gorąca (wg. Tradycyjnej Chińskiej Medycyny), inne rozgrzewają, jeszcze inne są neutralne dla organizmu.

Po rzetelnym wywiadzie zdrowotnym i badaniu dobieram tymczasowy jadłospis, dzięki któremu organizm zaczyna radzić sobie z problemem i następuje równowaga wewnętrzna, a razem z nią dobre samopoczucie.

Ustawienie diety według medycyny chińskiej może w sposób radykalny poprawić stan zdrowia i samopoczucia.

Dieta powinna być dostosowana do danej osoby i jej kondycji fizyczno-umysłowej.

Racjonalne odżywianie jest ważne nie tylko z powodu leczenia chorób, lecz także profilaktyki, umożliwiającej możliwie jak najdłuższe i zdrowe życie.

Należy pamiętać, że dwa przypadki tej samej choroby u różnych pacjentów mogą się znacznie różnić, a co za tym idzie, niezbędny jest indywidualny dobór diety.

Dietoterapia nie ma nic wspólnego z odchudzaniem. Ale gdy osiąga się wewnętrzną harmonię, spójność pracy wszystkich układów i narządów to nierzadko zdarza się że nadwagą stopniowo znika.

Warto wypróbować tę metodę naturalnej terapii!