Masaż dla dzieci i noworodków

 

Przede wszystkim i po pierwsze masaż noworodka jest niezbędny w nadmiernym napięciu mięśniowym dziecka, kręczu szyi, opóźnieniu rozwoju i innych dolegliwościach. Po drugie masaż pomaga uspokoć dziecko, odpręża je i relaksuje, wykonany umiejętnie i delikatnie nie stanowi żadnego zagrożenia dla dziecka. Warto więc robić go regularnie.

Masaż wspiera rozwój emocjonalny dziecka, pomaga mu rozwinąć świadomość własnego ciała, przynosi ulgę w kolce i zaparciach, ma również bardzo dobry wpływ na stan skóry maluszka.

W wieku sześciu tygodni dziecko staje się bardziej wrażliwe na otoczenie i może być już gotowe na pełny masaż.

Masaż plecków sprzyja wzmacnianiu karku, ramion i rączek podczas podnoszenia główki. Pomaga też dziecku w zrelaksowaniu się. Istnieje wiele sposobów ułożenia dziecka tak, aby chciało leżeć na brzuszku.

Masaż brzuszka to uroczy sposób na to, aby dziecko poczuło się bezpiecznie i spokojnie. Pomoże też w problemach z trawieniem, takich jak kolki czy zaparcia.

Masaż buzi niemowlęcia pomoże mu rozluźnić mięśnie naprężone od ssania, płaczu i dyskomfortu związanego z ząbkowaniem.

Stosuję różne techniki i przyrządy przyspieszające ruchowy i emocjonalny rozwój np. piłka rehabilitacyjna, piłeczka, "jeżyk" i t.p. Zabieg trwa 15-30 min w zależności od potrzeby dziecka i dolegliwości, ale rezerwuję więcej czasu na dodatkowe czynności takie jak rozebranie dziecka, ubranie, oraz aby dziecko zdążyło przywyknąć do otoczenia i nabrać zaufania do mnie. Cenę również ustala się indywidualnie.

Serdecznie zapraszam!